KONST / Akvareller, Gouacher, Blandtekniker & Teckningar / Akvarell 14381017
*
nr 1438 1017
Yervand Nahapetian
(1916-2006), Armenien
Signerad, akvarell, daterad 1956. Bladets mått ca 48x32,5 cm, yttermått inklusive ram. 60x44 cm
Yervand Nahapetian, armenisk bildkonstnär född 1916, död 2006.
Följerätt
Utrop:
7.000 kr
Såld:
6.200 kr
Sista tid för bud online:
måndag 13 december 2021
kl 20:27:18
- Budhistorik
Tid
Kund
Bud
4/12 19:31:44
1
6.000 kr
13/12 20:22:18
2
Vinnande bud
- Klassiska
13 dec
Klassiska
På vår klassiska auktion har vi äldre och antika ljuskronor, ljusstakar och möbler som stolar, speglar, byråar och bokskåp, svenskt och utländskt äldre och modernt måleri, silver, 1900-talsdesign av A ...
Läs mer om Klassiska
- Konstnär/Designer
Yervand Nahapetian
Yervand Nahapetian, armenisk bildkonstnär född 1916, död 2006.
Läs mer om Yervand Nahapetian
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: akvarell akvareller armenien vattenfärg yervand nahapetian
-
1005 Akvarell
Gösta Werner (1909-1989), Sverige. Signerad, akvar..//
Auktionen avslutas
idag
6 maj kl 19:01
-
1008 Akvarell
Gösta Werner (1909-1989), Sverige. Signerad, dater..//
Auktionen avslutas
idag
6 maj kl 19:06
-
6193 Akvarell
I W Sweeting. Signerad, daterad 1880, landskap med..//
Auktionen avslutas
idag
6 maj kl 20:57
-
6195 Akvarell
Oidentifierad konstnär. Ej signerad, stilleben. Ak..//
Aktuellt bud: 100 kr
Auktionen avslutas
idag
6 maj kl 18:02
-
5086 Akvareller
3 st, R Chazarian, Studio Teheran 1950-tal, ytterm..//
Auktionen avslutas
idag
6 maj kl 19:06
-
5376 Blandteknik
2 st, Oidentifierad konstnär. Monogramsignerade HZ..//
Auktionen avslutas
idag
6 maj kl 19:25
*
Yervand Nahapetian
Yervand Nahapetian, armenisk bildkonstnär född 1916, död 2006.
Läs mer om Klassiska
Läs mer om Yervand Nahapetian
nr 1438 1017
Yervand Nahapetian
(1916-2006), Armenien
Signerad, akvarell, daterad 1956. Bladets mått ca 48x32,5 cm, yttermått inklusive ram. 60x44 cm
Yervand Nahapetian, armenisk bildkonstnär född 1916, död 2006.
Följerätt | |
---|---|
Utrop: | 7.000 kr |
Såld: | 6.200 kr |
Sista tid för bud online: |
måndag 13 december 2021 |
- Budhistorik
Tid | Kund | Bud |
---|---|---|
4/12 19:31:44 | 1 | 6.000 kr |
13/12 20:22:18 | 2 | Vinnande bud |
- Klassiska
13 dec
Klassiska
PÃ¥ vÃ¥r klassiska auktion har vi äldre och antika ljuskronor, ljusstakar och möbler som stolar, speglar, byrÃ¥ar och bokskÃ¥p, svenskt och utländskt äldre och modernt mÃ¥leri, silver, 1900-talsdesign av A ...Läs mer om Klassiska
- Konstnär/Designer
Yervand Nahapetian
Yervand Nahapetian, armenisk bildkonstnär född 1916, död 2006.Läs mer om Yervand Nahapetian
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: akvarell akvareller armenien vattenfärg yervand nahapetian
-
1005 Akvarell
Gösta Werner (1909-1989), Sverige. Signerad, akvar..//
Auktionen avslutas
idag
6 maj kl 19:01 -
1008 Akvarell
Gösta Werner (1909-1989), Sverige. Signerad, dater..//
Auktionen avslutas
idag
6 maj kl 19:06 -
6193 Akvarell
I W Sweeting. Signerad, daterad 1880, landskap med..//
Auktionen avslutas
idag
6 maj kl 20:57
-
6195 Akvarell
Oidentifierad konstnär. Ej signerad, stilleben. Ak..//
Aktuellt bud: 100 kr
Auktionen avslutas
idag
6 maj kl 18:02 -
5086 Akvareller
3 st, R Chazarian, Studio Teheran 1950-tal, ytterm..//
Auktionen avslutas
idag
6 maj kl 19:06 -
5376 Blandteknik
2 st, Oidentifierad konstnär. Monogramsignerade HZ..//
Auktionen avslutas
idag
6 maj kl 19:25